Studento atsiliepimas

Labas. Apie kursus.

Užtikęs informaciją apie kursus pamaniau - gerai, turbūt tai, ko reikia. Pradėjau aiškintis - pasirodė, kad “o ne brolyti - kursai žiauriai intensyvūs”, tai jau buvau nusprendęs mesti šią idėją - paskaičiavau, kad per dieną po valandą tikrai nesigaus.  Gerai, kad buvo pasirinkimas mokytis laisvu grafiku. 

Pradžioje apie tokio tipo mokymąsi - laisvesniu grafiku. 

Pliusai

 Grafikas ne toks intensyvus , t.y. ne kiekvieną dieną reikia prisėsti, o gali pasiplanuoti, kada labiau galėsi “atsiduoti” mokslams. Kadangi tas “valanda per dieną”, manau, per daug optimistinis variantas, ypač jei dar nori pagooglinti vieną ar kitą terminą į šoną, kažką labiau pasiaiškinti. Man dažniausiai užtrukdavo ilgiau. Sunkiausias (ilgiausias) buvo pirmas namų darbas. 

Paskaitas gali klausytis patogiu laiku, gali susistabdyti, atsukti atgal, klausytis vienos vietos tol, kol ateis nušvitimas. 

Gerai, kad visiškai atsipalaiduoti nebuvo leidžiama - reikalavimas neužtempti, pateikti namų darbus ar aha momentus buvo nuolatinis palydovas. Ir tai buvo gerai, nes per dideli tarpai sąlygojo, kad kartais nebeprisimindavau apie ką buvo praėjęs užsiėmimas, ką reiškia vienas ar kitas terminas arba kur ieškoti duomenų. 

Tada pradėjau užsirašinėt, konspektuoti pagrindinius dalykus, nuorodas kaip ir kur rasti vienus ar kitus duomenis ir t.t. Tai man sutaupė labai daug laiko. Galimai tai susiję su amžiumi - sakoma, kad iki 30 metų norėdamas išmokti naują dalyką, pvz terminą turi pakartoti tiek kartų, kiek tau metų, o nuo 30 metų reikia kartoti 30 kartų plius tiek kartų kiek tau metų :).

Minusai

Manau vienintelis tokio ištęsto mokymosi minusas, tai kad jis ištęstas :D  Gale kursų jau pradėjau pavydėti tiems kurie per du mėnesius pravarė viską :). Norėjosi greičiau jau žengti paskutinius žingsnius. Dar minusas ir tai, kaip minėjau anksčiau, kad jei labai užtempi, tarsi atsitrauki nuo kursų ir tada vėl reikia daugiau laiko susidėlioti mintis, kad grįžtum. Kita vertus tokio tipo kursą galima padaryti ir intensyvesnį, jei dažniau prisėsi, priklauso nuo norų ir galimybių. 

Reziumuojant apie kursų tipą intensyvų vs neintensyvų aš vėl rinkčiaus tik neintensyvų. 

Apie kursų turinį ir stilių

Na dabar pavarysiu kritikos, laikykis:)

Prieš kursus tikėjausi, kad pamažės rūko galvoje. Rūko pamažėjo, medžių girioje padaugėjo :) Paaiškinu - atsirado bazinis aiškumas apie pagrindinius rodiklius ir principus, tuo pačiu sužinojau, kiek dar reikia gilintis, norint bent minimaliai žengti giliau. Supratau į kokius konkrečius dalykus dar norėčiau pasigilinti.  Labai didelis pliusas. 

Paskaitų medžiaga įprastai būdavo išdėstoma paprasta,  suprantama civiliokui kalba. “Ūkiškai” :).  Čia privalumas. 

Bet kartais pasirodydavo, jog gumos tempimo vietomis per daug,  ypač paskaitų pradžiose, gal dėl to, kad būdavo aptariami praėjusios paskaitos ir namų darbų neaiškumai. 

Patiko, kad buvo dalinamasi klaidomis, nesėkmės istorijomis, kurias padarei ir kaip neužkibti ant jų. 

Nors suprantu, kad visokios reguliacijos neleidžia duoti patarimų, vis tik mentorystės ir vedimo už rankos pasigedau. Suprantu, kad principas kursų yra daryt, paskui mokytis iš klaidų ir toliau tobulėt pačiam. Ir išmokti mokytis pačiam. 

Stiliukas. :) Iš pradžių buvo keistas toks paskaitų stilius ir kalbos maniera, bet paskui pripratau :))). Užtat bendravimas per skype ar namų darbų aptarimas ir komentarai buvo tikslūs, konkretūs. Be priekaištų. :)

Reziumuojant. 

             Kursai patiko. 

                   Buvo naudingi. 

                             Įdomūs. 

                                  Įkvepiantys. 

                                       Verčiantys mąstyti.

                                              Išvarantys iš komforto zonos.

                                                    Tikrai nesigailiu lankęs. 

                                                          Kartočiau.

AČIŪ!

Saulius